Co zjeśc w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Włoskie restauracje to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Cenimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, sycące oraz nie jest kosztowne. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie dania jak pizza imakarony. Bardziej wrażliwi goście smakują rzadsze dania obiadowe – tortellini, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku cechom: czy restauracja stosuje włoskie składniki, czy w menu znajdują się również mniej znane włoskie potrawy, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata różnorodność i jedzenie z różnych części Włoch. W najlepszej restauracji poczujemy prawdziwy smak Włoch.

Włoska kuchnia nie jest trudna, co nie zmienia faktu, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wina z Włoch

Żadna knajpka włoska, która ubiega się do bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna ignorować trunków. Obiad bez wyjątku powinien obejmować również wino. Lampka alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji kanon. włoska restauracja Kraków centrum Najbardziej typowe wina włoskie to toskańskie vin santo, lombardyjskie franciacorta i marsala z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę chce być rozpoznawana jako faktycznie włoska, powinna posiadać szeroki zestaw win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać fenomen włoskiego gotowania bez wahania warto wybrać się do restauracji, która umie przygotować nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film